Товары‪» Fabrics‪» Flanellikankaat‪»

SANNI Kevyt flanellikangas, London

SANNI Kevyt flanellikangas, London

SANNI Kevyt flanellikangas, London
SANNI Kevyt flanellikangas, London
SANNI Kevyt flanellikangas, London

Цена
19,90 + расходы на доставку
Цена с НДС 25.5 %


Количество
метров (торговая партия 0,10)




Смотрите также
Yhteensopiva ompelukaava
BERTTA - Naisten pellavahousujen ompelukaava koot 32-56
+19,90 €
Sopiva kuminauha
Kotimainen pehmokuminauha 40mm, valkoinen 3m VALMISPALA
+4,79 €


Максимальное количество, которое вы можете заказать, равно количеству товаров в наличии и в пути к нам.
Наличие
Товар временно отсутствует в наличии.

Я хочу получить уведомление, когда товар поступит на склад


Описание товара

Kevyt ja ilmava flanellikangas perinteisellä ruutukuviolla. Ompeletpa sitten housuja tai paitaa hitaisiin aamuihin, niin valinta on flanelli. Flanellin pinta on pehmeä ja hieman pörheä. Materiaali on sopiva aikuisen, nuoren sekä lapsen vaatteeseen ja se sopii niin Bertta -housuihin kuin Sohvi -takkiin.

Mitä tästä flanellikankaasta voi ommella?

Mallivaatteeksi tuotekuviin on ommeltu Bertta-kaavalla rennot olohousut. Housut on ommeltu hieman painavammasta SELMA-flanellista, mutta voit ommella samat housut myös tästä kevyestä flanellikankaasta, jolloin housuista tulee ilmavammat ja notekammat.

Ompelukaavasta on valittu sama koko jota normaalisti käyttää myös muissa Bertta-kaavalla ommelluissa housuissa. Housuihin on valittu taskut, mutta löydät kaavasta myös taskuttomat housut. Housut on ommeltu ompelukoneella käyttäen suoraa ommelta ja reunat eli saumanvaran osuus huolitellaan siksakilla tai saumurilla, jotta ne eivät purkaannu. Vyötäröllä on kuminauhakuja, johon sopii täydellisesti pehmeä kotimainen 40mm leveä pehmokuminauha.

Flanellikangas sopii myös Sohvi-takkiin sekä muihin väljiin yläosiin.

Voit lukea lisää ompeluideoita Ompelijan inspiraatio katalogeista, jotka ovat maksutta ladattavissa omalle laitteellesi.

Ompeluohjeita flanellikankaalle

Kangas on pehmeä ja flanellille ominaisesti hieman pörheä pinnasta. Flanellikangas on kudottu kangas joka ei perinteikkäästi jousta ja siksi sitä ommellaan ompelukoneen suoralla ompeleella terävällä neulalla. 

Neulasuositus flanellikankaalle on Schmetz, universal 80.

Materiaali ja tekniset tiedot

Ruudullinen flanelli on samanlainen kankaan molemmilta puolilta, kuviota ei siis ole painettu kankaalle.

  • Neliöpaino 135g.
  • Käyttöleveys ~140cm.

Sertifikaatit

  • Öko-tex -sertifioitu.
  • Eurooppalaiselta toimittajalta.

Pesuohjeet flanellikankaalle

Kangas kannattaa pestä ennen ompelua, jolloin vaate ei kutistu ensimmäisessä pesussa.

  • 30 asteen pesu.
  • Ei rumpukuivausta.
  • Kuosittelu kosteana.
  • Vaatteena pesu nurinpäin samanväristen kanssa.
  • Kutistuvuus 5-10%.

Tilaaminen

Tilausyksikkö 0,1metriä = 10cm korkea pala täysleveää kangasta.
Halutessasi esimerkiksi 60cm tilaa 0,6metriä tai 200cm tilaa 2,00metriä.
Vähimmäistilausmäärä 10cm.

Näytöllä toistuvat värit kuvissa ovat ohjeellisia.


Вес
0,5 kg(Возможно включает вес торговой упаковки)


Комментарии
Добавить комментарий