Produkty‪» Fabrics‪» Merinofleecekankaat‪»

LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA

LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA

LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA
LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA
LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA
LOUNA merinofleece, blum melee 115cm PALA

Cena
41,28 + poštovné
Vrátane DPH 25.5 %


Množstvo
ks


Dostupné skladom
Dostupnosť
Hneď


Popis produktu

Muhkea merinofleece on aivan upea materiaali niin sisälle kuin ulos. Se pitää sinut lämpimänä ja trendikkäänä.

Louna -merinofleecestä ompelet siistin ja kevyen takin, korkea kauluksisen väljän paidan tai vaikka villaliivin. Voit jättää reunat huolittelematta sillä tämän villakankaan reunat eivat purkaannu. 

Mitä tästä merinofleecekankaasta voi ommella?

Mallivaatteeksi tuotekuviin on ommeltu Moona-kaavalla rento korkeakauluksinen paita hiekka sävyisestä merinofleecestä. Koossa 36 tähän paitaan menee kangasta 150cm ja jokaiseen kaavan kokoon aina 56 asti alle 200cm. Voit katsoa tarkemman menekin Moona-kaavasta tai tutustua valmiisiin ompelupaketteihin. Moona on juuri sopiva ompelukaava merinofleeceen sillä siihen ei tarvita resoreita, voit suoraan vain lähteä ompelemaan kaavan mukaisesti.

Merinofleece sopii lisäksi myös erilaisiin viittoihin ja ulkoiluponchoihin.

Voit lukea lisää ompeluideoita Ompelijan inspiraatio katalogeista, jotka ovat maksutta ladattavissa omalle laitteellesi.

Ompeluohjeita merinofleecelle

Merinovillafleece on pehmeä ja ryhdikäs kangas. Se on tiivistä, kuohkeaa ja siinä on upea kevyt untuvainen pinta, joka tuo elävyyttä ja pörheyttä vaatteeseen. Sen reunat eivät purkaannu, joten et tarvitse huolittelua siksak ompeleella tai saumurilla. Villaa voit ommella ompelukoneella.

Villa on pehmeää, joka pehmenee ja tasoittuu ajan myötä siksi sen alla kannattaa pitää t-paitaa tai toppia. Ja antaa vaatteelle sekä iholle hieman aikaa oleentua ja tottua.

Neulasuositus merinofleecekankaalle on Schmetz, jersey 80.

Materiaali ja tekniset tiedot

Louna -kankaan nurjapuoli ja oikeapuoli ovat hieman erilaiset sillä neulos näkyy kankaassa kuin tarkasti katsoo. (ks. tuotekuva)

  • 100% merinovilla.
  • Neliöpaino 280g.
  • Käyttöleveys ~135cm.

Sertifikaatit

  • Öko-tex -sertifioitu.
  • Eurooppalaiselta toimittajalta.

Pesuohjeet merinofleecekankaalle

Villa kannattaa pestä vasta, kun tuuletus, pakastaminen ja paikallinen tahran poisto ei ole mahdollista tai ei auta.
Villaa ei välttämättä tarvitse esipestä. Kangas oleentuu ja venyy käytössä, joten pesussa ja kosteana kuosittelemalla villa palautuu hyvin.

Halutessasi villan voi esipestä ennen ompelua.

  • Villapesuohjelma ja villalle tarkoitettu pesuaine.
  • Vain kevyt linkous.
  • Ei rumpukuivausta.
  • Kuosittelu kosteana, mielellään vaakatasossa.
  • Vaatteena pesu nurinpäin samanväristen kanssa.
  • Kutistuvuus jopa 10%.

Tilaaminen

Tilausyksikkö on palan korkeus täysleveää kangasta.

Näytöllä toistuvat värit kuvissa ovat ohjeellisia.


Približná veľkosť zabaleného produktu alebo predajného obalu je 340 x 240 x 50 mm.


Hmotnosť
0,5 kg(Môže zahŕňať hmotnosť predajného obalu)


Komentáre
Pridať komentár